Mercedes AMG GLB 35.

Jesteśmy pod wrażeniem GLB, najnowszego małego SUV-a crossovera Mercedesa, od jego debiutu w ubiegłym roku. GLB, mieszczący się między GLA i GLC marki, jest pojemny i ma cały blask i urok, jakiego można oczekiwać od pojazdu ozdobionego trzypunktową plakietką.

Ale jeden aspekt wymagał poprawy: wrażenia z jazdy. Chociaż satysfakcjonuje nas gwałtowne przyspieszenie podstawowego wykończenia GLB 250, GLB w przeciwnym razie nie czuje się zbyt wciągająco zza kierownicy. W roku 2021 Mercedes rozwiązuje ten problem za pomocą zorientowanego na wydajność AMG GLB 35.

mercedes-benz

Co kryje się pod maską AMG GLB 35?

GLB 35 wykorzystuje wysokowydajną wersję czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra, znalezionego w GLB 250. W modelu 250 wytwarza on 221 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 258 funtów / stopę. W przypadku GLB 35 moc wzrasta do 302 KM i 295 funtów / stopę.

Wykorzystaj nową funkcję kontroli startu, która może automatycznie zoptymalizować pojazd w celu uzyskania najlepszego możliwego przyspieszenia, a Mercedes twierdzi, że dodatkowa moc napędza GLB 35 od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 5,1 sekundy – około 1,5 sekundy szybciej niż GLB 250.

Mercedes ulepszył inne systemy, aby GLB 35 spełniał sportowy styl. GLB 35 ma sztywniejsze zawieszenie, które zmniejsza na przykład toczenie ciała podczas pokonywania wąskich górskich dróg. Dostępne są także adaptacyjne amortyzatory – umożliwiające kierowcy wybór pomiędzy sportową lub komfortową konfiguracją jazdy na żądanie.

Otrzymujesz również zestrojony układ napędu na wszystkie koła 4Matic, zapewniający bardziej sportowe dostarczanie mocy oraz dodatkowe ustawienia kontroli stabilności, które zmniejszają interwencje elektroniczne, jeśli chcesz bardziej agresywnie prowadzić GLB 35.

GLB 35 jest standardowo wyposażony w opcjonalny pakiet stylistyki zewnętrznej GLG 250 AMG Line, który obejmuje sportowe zderzaki przednie i tylne. Kratka została również przeprojektowana, aby wyglądać jak te w innych wysokowydajnych modelach AMG.

Jak wygląda wnętrze AMG GLB 35?

Kabina AMG GLB 35 będzie w dużej mierze taka sama jak kabina w standardowym modelu. Pudełkowata konstrukcja GLB i nieco większe wymiary niż konkurencyjne SUV-y (takie jak Audi Q3 lub BMW X2 ) zapewniają dużo miejsca dla ludzi i ładunku.

GLB 35 ma jednak kilka wyjątkowych akcentów. Jest standardowo wyposażony w tapicerkę z imitacji skóry / symulowanego zamszu, która jest dostępna w GLB 250 za pośrednictwem pakietu AMG Line. Ale AMG 35 jest jedynym GLB, który ma przednie sportowe siedzenia z grubszym bocznym wzmocnieniem.

Aby lepiej utrzymać cię w miejscu podczas jazdy na zakrętach. Dostępnych jest także wiele sportowo wyglądających kierownic z płaskim dnem, w tym te z eleganckimi tarczami i przełącznikami, które zmieniają parametry wydajności w locie.

Jaka jest technologia AMG GLB 35?

Podczas gdy GLB 35 będzie miał dodatkowe nakładki o tematyce sportowej, cyfrowa tablica wskaźników i centralny ekran pozostaną w dużej mierze takie same. To świetna wiadomość, ponieważ GLB jest wyposażony w system, który naszym zdaniem jest najlepszym systemem informacyjno-rozrywkowym w biz.

Interfejs MBUX jest atrakcyjny i, co najważniejsze, łatwy w użyciu. Jego natywne sterowanie głosowe nie ma sobie równych, umożliwiając sterowanie prawie każdym aspektem pojazdu w języku konwersacyjnym za pomocą asystenta MBUX. Możesz także wybrać ciekawe funkcje, takie jak ekskluzywny wyświetlacz rzeczywistości rozszerzonej Mercedesa, który nakłada instrukcje nawigacyjne na widok z przodu kamery.